הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
שינויים מהירים בשוק היעד והדרכים להתמודד לכניסה למאמר לחץ כאן
  • אורלי רוח

    איכות הרווח

    איכות הרווח


  • רוצה לתאם פגישת היכרות ראשונה ללא תשלום?


  • רוצה לדעת עוד על התחום?


איכות הרווח

יוני 2020 טכנולוגיה    חדשנות    מיצוב תחרותי   

ביצועים פיננסיים של חברה, במיוחד רווחיות חברה, מועילים לביסוס החלטות ניהוליות ביחס לשינויים פוטנציאליים בשוק היעד ובחירת המשאבים שהחברה תוכל לשלוט עליהם בעתיד. הגעה לתוצאות כלכליות מעולות מגדילה את יכולת התחרותיות של החברה.

מה בין רווחיות חברה לבין ניהול משאבים אפקטיבי?

ביצועי חברה הנם תוצאה ישירה של ניהול המשאבים והשימוש שלהם בפעילות תפעולית, השקעה ומימון. בכדי לייעל את התוצאות הכלכליות, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת ליסוד נכון של החלטות ניהוליות. אלה צריכות להיות מבוססות על מידע מורכב הנוגע להתפתחותם של כל סוגי הפעילויות בחברה.  הדוחות הפיננסיים של החברה הנם מקור המידע העיקרי לביצועי החברה ועל החברה לבחון ולנתח מקור זה ברמה החודשית, הרבעונית , השנתית והרב שנתית.  בחינת הדוחות הפיננסיים מאפשרת ניתוח איכותי של אופן השימוש במשאבים במהלך התהליך של יצירת ערך.

דוחות כספיים כמנועי צמיחה של חברה

האם הדוחות הכספיים נאותים? מהן המגמות המופיעות בדוחות? מה משפיע על העסקאות והפרויקטים השונים? על החברה לשלב בניתוח הפיננסי מידע פיננסי תפעולי וכספי ולבחון נתוני עבר כמו גם נתוני עתיד מתהווים. על החברה לבחון הייטב מהם המשאבים העומדים לרשותה על מנת לייצר ערך אמיתי מהיר וגמיש ללקוחות החברה תוך תגובה מהירה לשינויים בשוק היעד ובצרכי הלקוחות. הקצאת משאבים מדויקת ללקוחות החברה תגדיל בהכרח את איכות הרווח בחברה.

בחינת רווחיות וכדאיות כלכלית

תיתן תמונת מצב קיים ותבחן את האסטרטגיה הקיימת, פעולות ותהליכים בארגון כמו גם פתיחת אפשרויות וכיוונים נוספים להתייעלות כלכלית. על מנת להפוך לפרודוקטיביים יותר יש להגדיל בין היתר את החדשנות בארגונים ולחדד מדיניות תחרותית של יעילות כלכלית.   
על חברות לחשוב במושגים של כלכלה יזמית, מעבר לכלים טכנולוגיים ואוטומציה המשנה את פני הארגונים ודורשת ממנהלים ועובדים שיפור מתמיד במיומנויות המותאמות להתפתחויות בשוק היעד. על עובדים ומנהלים לשפר יכולות ולא להישאר בעמדות ותפקידים אשר הופכות מיותרות לאור תהליכי האוטומציה הנדרשים בארגונים על מנת לעמוד בתחרותיות ובתהליכים הגלובליים המתרחשים בקצב מהיר. תפקיד החברה יהיה בהגדרת מטרות והענקת כלים טכנולוגיים ואחרים לצוותים על מנת לאפשר לפרטים בחברה להשיג יותר, ולקדם את החברה ואת היכולות של פרטים בה כמו גם בגידול ברווחיות.

ההתאמות בשוק משתנה

שימוש בתהליכים רזים ומהירים, Agile, גמישות והתאמה מתמדת לתנאים משתנים, זיהוי מהיר מה קורה בשוק, ניסוי וטעיה מהירים בכדי לעמוד בקצב השוק והעולם הטכנולוגי ביצירת ערך מהיר ללקוחות החברה. הטמעת כלים דיגיטליים חדשניים שילוב ניתוח ביג דאטה ובניית תובנות בהתאם.  על החברה לייצר שיתופי פעולה בין צוותים מתחומי מומחיות מגוונים בארגון ולייצר נקודות השקה בעבודה וחשיבה משותפת המכוונת ליצירת תובנות רוחביות לקידום מטרות אשר יובילו לרווחיות בארגון.  בחינת הדוחות הכספיים אחת לתקופה ובין התקופות תאפשר בקרה ותיקונים בניהול המשאבים שהוטמעו ובחינה באשר להגעה לרמת הרווחיות הרצויה.

כותבת המאמר אורלי רוח, ייעוץ בכיר RAnlyst Consulting Financial & Strategy
שתפו

בין לקוחותנו